KONST / Litografier / Litografi 14797028
nr 1479 7028
Per Kirkeby
(1938-2018), Danmark
Litografi, Komposition. Signerad, numrerad 11/20. Bladets mått: 67x52 cm, yttermått inklusive ram: 82x62 cm
Per Kirkeby, dansk målare, grafiker, skulptör och författare född 1938, död i Köpenhamn 2018.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 18 juli 2022
kl 19:32:29
1.000 kr
1.100 kr
1.200 kr
1.300 kr
1.400 kr
Per Kirkeby
Läs mer om Per Kirkeby